Aparaty cyfrowe przejęły rynek fotografii i chociaż w branży można znaleźć wielu aparatów analogowych, to jednak wygoda użytkowania cyfrówek sprawiłam, że są one o wiele bardziej popularne! W dobie smartfonów liczba wykonywanych zdjęć z roku na rok rośnie w bardzo szybkim tempie. Chociaż telefony mają wbudowane nowoczesne aparaty, to jednak profesjonaliści i miłośnicy fotografii wiedzą, że warto inwestować w cyfrowy aparat fotograficzny.

W naszej ofercie znajdziesz modele używane i nowe, które są w świetnym stanie technicznym i z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania początkujących i doświadczonych fotografów. Niezależnie, czy zajmują się oni fotografią studyjną, czy hobbystyczną.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

CYFROWY APARAT FOTOGRAFICZNY. PRODUCENCI

Wśród dominujących marek na rynku fotograficznym są takie, które królują tam od lat. Mowa o dwóch najbardziej rozpoznawalnych producentach w branży fotograficznej: Canon i Nikon. Asortyment w naszym sklepie to : lustrzanki cyfrowe , bezlusterkowce, klasyczne oraz inne aparaty cyfrowe, które są nowe lub używane.

Wśród producentów fotograficznych mamy w ofercie także aparaty SONY, FUJIFILM. Przy używanych aparatach zapewniany szczegółowy opis, czy wszystkie funkcje i pokrętła działają bez zarzutu oraz czy aparat jest przygotowany do pracy. Ze względu na różne rodzaje aparatów cyfrowych, do każdego sprzętu należy dobrać odpowiedni obiektyw do aparatu w zależności od tego, co planujesz fotografować, w jaki sposób i w jakich warunkach planujesz z niego korzystać.

LUSTRZANKA CYFROWA – DLACZEGO WARTO?

Przede wszystkim, żeby przyswoić wiedzę o wszystkich parametrach i ich ustawieniach. Co prawda są dostępne tryby AUTO, które wybiorą najodpowiedniejsze parametry do konkretnej fotografii, ale to właśnie manualne ustawianie balansu bieli, głębi ostrości, długości naświetlania, ISO pozwala na wielopoziomowe eksperymenty z fotografią.

Aparat fotograficzny lustrzanka ma wbudowane w korpus lustro, które odbija światło, tworząc w wizjerze obraz fotografowanego obiektu. Poza lustrzankami do aparatów cyfrowych należą modele bezlusterkowe i kompaktowe. Każdy aparat cyfrowy ma podstawowe elementy: zaślepkę, kable i ładowarki, baterię i instrukcję obsługi. Do wykonywania profesjonalnych zdjęć warto zaopatrzyć się także w odpowiednie obiektywy.

Wybierając rodzaj aparatu idealny dla siebie, postaraj się określić, czy będzie on używany głównie w studio, czy przy naturalnym oświetleniu oraz czy planujesz zdjęcia plenerowe i w ruchu. To pozwoli wybrać aparat cyfrowy z funkcjami i udoskonalonymi parametrami (typu: wielkość matrycy, rozdzielczość, wizjer optyczny, czy stabilizacja obrazu) pod Twoje oczekiwania. Dodatkowo wiele aparatów ma funkcję kręcenia filmów wideo w wysokiej rozdzielczości.

APARATY FOTOGRAFICZNE CYFROWE – JAK DOBRAĆ OBIEKTYW?

Przy wyborze obiektywu zwróć uwagę na to, od jakiego producenta pochodzi. Wiele obiektywów jest przystosowanych tylko do aparatów tej samej firmy. Na rynku fotograficznym jest kilka firm, które specjalizują się w obiektywach z uniwersalną możliwością dopasowania do każdego aparatu, m.in. firma Sigma. Obiektywy są określane często jako 35 mm lub 50 mm. Parametry podane w milimetrach to ogniskowa. Dzięki nim można określić, jaką przestrzeń obejmuje Twój aparat cyfrowy, a im mniejsza wartość, tym szerszy kąt widzenia.

Wiele obiektywów ma funkcję ZOOM, która pozwala na regulowanie oddalenia i przybliżenia w odniesieniu do aktualnych potrzeb, co zdecydowanie ułatwia korzystanie ze sprzętu w trakcie fotografowania. Przy wyborze obiektywu znaczenie ma także jasne szkło, czyli ilość światła, które zbiera i możliwość otwartej przysłony. Ta cecha jest pożądana szczególnie w branży ślubnej i dla fotografów, którzy lubią robić zdjęcia po zmroku bez użycia lampy.

APARAT CYFROWY – WYJĄTKOWE FUNKCJE

Każdy model lustrzanki czy aparatu cyfrowego ma często dodatkowe funkcje, które są wyjątkowe dla konkretnej serii lub konkretnego modelu. Aparaty cyfrowe marki Canon mogą mieć oprogramowanie, które automatycznie koryguje wady optyczne obiektywów, takie jak dyfrakcja, dystorsja, aberracja chromatyczna.

Modele od firmy Nikon posiadają funkcję AF z wykrywaniem oczu oraz AF z wykrywaniem zwierząt, a dzięki temu są świetnym sprzętem na przyrodnicze podróże. W aparacie Sony są często zastosowane technologie reprodukcji szczegółów i osłabiania szumów, które zachowują szczegóły obrazu i obniżają poziom szumów. Wybierając odpowiedni model aparatu i obiektywu dla siebie, dobrze jest mieć dobrane jak najkorzystniejsze funkcje pod rodzaj fotografii, jaką będziemy wykonywać.

Sprawdź pełną ofertę naszego sklepu, gdzie znajdziesz nie tylko aparaty fotograficzne, takie jak lustrzanki, czy bezlusterkowce, ale również inne produkty fotograficzne w naJlepszych cenach!